KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Národní park Křivoklátsko významně přispěje ke kultivaci místní krajiny
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Národní park Křivoklátsko významně přispěje ke kultivaci místní krajiny

Přidáno 10. 7. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Národní park Křivoklátsko má velký potenciál a lokalitě přinese řadu pozitiv. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), který byl včera hostem pořadu Události, komentáře v ČT, je přesvědčený, že vznik národního parku vytvoří mimo jiné vhodné životní podmínky pro pestrou škálu živočichů a zlepší v místě infrastrukturu, aniž by byl narušen krajinný ráz. 

„Národní park Křivoklátsko nezasahuje žádnou obydlenou oblast. Celý komplex bude v katastru šestnácti obcí, jedná se pouze o les, nejsou tam žádné zastavěné oblasti. Spoustu občanů, podnikatelů i spolků vidí v národním parku velký potenciál,“ prohlásil ministr životního prostředí Hladík. 
 
„Petice obyvatel, kteří chtějí mít na Křivoklátsku národní park a rozšiřovat tak chráněné území, čítá 52 tisíc podpisů. Návrh připravovaného zákona nejen vyhlašuje první vnitrozemský národní park v České republice, ale zároveň reviduje principy a fungování všech našich národních parků,“ vysvětlil Petr Hladík.
 
Obyvatelé Křivoklátska se nemusí bát nadměrného turismu, ani toho, že by národní park zasahoval do krajinného rázu. „Již dnes je turismus na Křivoklátsku běžnou součástí. Národní park naopak pomůže kultivovat zdejší krajinu. Zlepší se infrastruktura, národní park rovněž přinese obcím nemalé finanční prostředky. Vidím to i jako příležitost k vytvoření prostředí, které ochrání velké množství druhů živočichů, a to nejen těch dosavadních, ale vytvoří podmínky pro řadu dalších chráněných druhů,“ dodal ministr s tím, že ráz krajiny se nezmění.

Více zde.

kategorie Z médií