KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Na každé dítě v Brně dáme šest tisíc
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Na každé dítě v Brně dáme šest tisíc

Přidáno 20. 9. 2022
Ilustrační foto
idnes.cz

Už šest let sedí lidovec Petr Hladík na brněnském magistrátě v křesle náměstka. Nyní míří na primátorské křeslo. Ve volebním programu sází na tradiční lidovecké hodnoty – podpora rodičů a rodiny obecně.

Jaké jsou vaše hlavní priority, s nimiž jdete do voleb?
Pro nás je důležitá investice do lidí. Aktuálně přichází těžké období, a my proto hodláme pomoci zejména rodičům. Chceme zavést rodičovské vouchery na každé dítě, aby mohli dát děti do Skautu, na sport či do „zušek“. Město vytvoří vouchery, doručí rodičům jeden na každé dítě a ti ho pak mohou uplatnit u střediska organizujícího volnočasové aktivity.

Máte spočítané, kolik město za tuto pomoc zaplatí?
Uvažujeme nad částkou šest tisíc korun na dítě. Pokud bychom dali vouchery všem dětem od šesti do osmnácti let, které mají trvalé bydliště v Brně, jde o 50 tisíc dětí, a tudíž až 300 milionů korun. Logicky se mě zeptáte, kde na to město vezme. A já říkám, že my letos jen na zvýšeném DPH získáme do rozpočtu o miliardu navíc. Ale abychom se nezastavili pouze u voucherů, chceme celkově podporovat bydlení, například rehabilitovat projekt družstevního bydlení.

Více zde.

kategorie Z médií