KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Ministrem životního prostředí se stát chci. Předpokládám, že to bude ještě le
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Ministrem životního prostředí se stát chci. Předpokládám, že to bude ještě letos

Přidáno 1. 11. 2022
Ilustrační foto
ministerstvo životního prostředí

Prezident Miloš Zeman dnes pověřil řízením ministerstva životního prostředí od 1. listopadu předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku. Podle premiéra Fialy bude Jurečka funkci zastávat, dokud se nevyjasní situace kolem lidoveckého kandidáta na ministra Petra Hladíka. Co znamená, že se situace vyjasní? Chce Petr Hladík i poté, co do médií unikají informace o vyšetřování privatizace brněnských bytů, být členem vlády? Tomáš Pancíř se ptal přímo Petra Hladíka.

Premiér Petr Fiala po včerejším setkání s panem prezidentem použil formulaci, že váš stranický šéf povede ministerstvo životního prostředí, dokud se nevyjasní situace kolem vás. Na co konkrétně se čeká? Co znamená, že se situace vyjasní?
Ano, takto zněla i dohoda a návrh širšího vedení KDU-ČSL, kterému jsem vysvětloval záležitosti, ke kterým v Brně došlo. Znamená to, že teď chci transparentně vysvětlit, a dnešní rozhovor je toho důkazem, veřejnosti, panu premiérovi i panu prezidentovi záležitosti, které se staly. Zároveň to má nějaký procesní postup - teď chce pana prezidenta navštívit pan předseda Jurečka a následně bych ho měl navštívit já. To znamená, že hovoříme o horizontu jednotek týdnů.

Jste vyšetřován policií v souvislosti s privatizací bytů v Brně. Policie ve vaší kanceláři provedla prohlídku, vyšetřovatelům jste poskytl mobil a počítač. Je důležité říci, že nejste obviněn a nejste ani trestně stíhán. To ale také znamená, že nemůže přijít nějaké úřední rozhodnutí, že jste „čistý“, tedy že stíhání končí. Vyšetřování může policii trvat dlouhé měsíce. Je domluva například taková, že pokud do tří týdnů nebo měsíce nebudete trestně stíhán či obviněn, můžete se v tom případě stát ministrem?
Policií jsem byl požádán k tomu, abych podal vysvětlení. To jsem učinil. Na vše, co policie potřebovala a chtěla, jsem řádně odpověděl. Jsem připraven k tomu, že pokud by policie k vyšetřování případné trestné činnosti v Brně potřebovala mou součinnost, tak ji poskytnu. Pro mě osobně je teď naprosto zásadní a důležité očistit své jméno, které bylo především mediálně poškozené. Proto tomu teď věnuji svůj čas.

Více zde.

kategorie Z médií