KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Ministerstvo životního prostředí je naprosto zásadním a důležitým stavebním k
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Ministerstvo životního prostředí je naprosto zásadním a důležitým stavebním kamenem pro budoucnost České republiky

Přidáno 20. 3. 2023
Ilustrační foto
TV Nova

Plné pracovní nasazení již od prvního dne. Ministr životního prostředí Petr Hladík se od jmenování do funkce ještě nezastavil. V pořadu TV Nova vysvětloval, proč je pro Českou republiku Ministerstvo životního prostředí důležité a kde vidí jeho priority. 

„Ministerstvo životního prostředí je naprosto zásadním a důležitým stavebním kamenem pro budoucnost České republiky. Formuje způsob, jakým budou žít naše děti, naši vnuci, a proto něm občas hovořím jako ministerstvo budoucnosti,“ vysvětluje Petr Hladík.
 
„To nejdůležitější je opravdu pomoci lidem snížit jejich výdaje na energie, to znamená pomoc zateplit, nainstalovat fotovoltaiku, tepelné čerpadlo. Právě dotační program Nová zelená úsporám je naprosto zásadní pilíř, který chceme ještě rozvíjet, posilovat, změnit a pomoci více lidem. Jenom za rok 2022 byl počet žádostí čtyřikrát větší než za ten předchozí rok,“ zdůraznil ministr životního prostředí.
 

Více zde.

kategorie Z médií