KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Klimatická změna tady je a my se zaměřujeme na adaptaci
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Klimatická změna tady je a my se zaměřujeme na adaptaci

Přidáno 11. 7. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Počet tropických dnů v Česku za posledních 60 let vzrostl více než dvojnásobně. Jak se na klimatickou změnu připravuje Ministerstvo životního prostředí? I na to odpovídal ministr resortu Petr Hladík (KDU-ČSL). 

‚‚V České republice byl červen průměrný, tak jako všechny ostatní červny za poslední zhruba 50, 60 let. To, co je ale zásadní, klimatická změna je tady. Není to nějaký nový trend. Je to pokračující trend. Proto se já osobně i ministerstvo životního prostředí zaměřujeme na adaptaci. Adaptaci našich vesnic, našich měst na klimatickou změnu," popsal Petr Hladík (KDU-ČSL).

Jak by ona adaptace měla vypadat? "Může se týkat toho, jakým způsobem jsou realizována naše obydlí. Protože pokud je dostatečně zateplený dům, tak nejenom, že v zimě nepouští teplo ven, ale především v létě je nepouští dovnitř. Znamená to také zastínění. Některé věci, které jsme sledovali jenom v Itálii nebo v nějakých přímořských oblastech, tak přichází i k nám. Ta druhá záležitost je adaptace naší volné krajiny," řekl Petr Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií