KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Dotační program Oprav dům po babičce je logickým doplněním NZÚ a NZÚ Light
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Dotační program Oprav dům po babičce je logickým doplněním NZÚ a NZÚ Light

Přidáno 24. 7. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Lidé, kteří opravují nebo se chystají renovovat staré domy, budou moct od září žádat o dotaci. Lidovci tak chtějí podpořit renovace rodinných domů namísto výstavby nových. Cílovou skupinou jsou zejména mladé rodiny. O dotačním programu Oprav dům po babičce hovořil v Událostech, komentářích ČT24 ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

Podle Hladíka nový dotační titul doplní programy jako Nová zelená úsporám či Nová zelená úsporám Light. Míní, že je teď správný čas na renovování a zateplování, neboť ceny materiálů jdou dolů. „Toto je konkrétní odpověď českého státu, jak pomoci lidem dlouhodobě uspořit,“ tvrdí.

Kontrolu dotačního programu bude stejně jako u ostatních dotací provádět Státní fond životního prostředí. „Žadatelé podávají žádost přímo Státnímu fondu elektronicky nebo prostřednictvím zastupujícího subjektu. Musí předložit projekt, na nějž mohou získat dotaci až 50 000 korun, a po rekonstrukci mají povinnost vykázat, že danou renovaci do dvou let zrealizovali, což doloží výkazy a fotodokumentací,“ vysvětlil ministr Hladík.

Více zde.

kategorie Z médií