KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Díky programu Oprav dům po babičce už není potřeba brát si hypotéku
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Díky programu Oprav dům po babičce už není potřeba brát si hypotéku

Přidáno 15. 5. 2024
Ilustrační foto
Týdeník Nástup

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) u příležitosti překonání hranice dvou tisíc žádostí o dotaci z programu Oprav dům po babičce navštívil moderní novostavbu, na kterou získali majitelé finance právě z tohoto programu. Mladá tříčlenná rodina tak díky příspěvku 1 319 000 korun od Státního fondu životního prostředí ČR může začít žít v energeticky úsporném domě. Jsou to právě konkrétní příběhy lidí, které dokazují, že program z pera Ministerstva životního prostředí skutečně funguje. 

Cílem programu je podpořit rodiny. Jsou to právě rodiny s dětmi, které jsou pro lidovce dlouhodobou prioritou. „Pomáháme rodinám zajistit si důstojné bydlení, protože bydlení je pro život a výchovu dětí základ. Mám radost, když vidím konkrétní rodiny, kterým pomohly naše investiční programy. Právě pro ně jsme program Oprav dům po babičce z Nové zelené úsporám připravili," řekl ministr životního prostředí Petr Hladík.

„Zájem o tuto podporu je velký - aktuálně přesáhl 2048 žádostí za 1 981 738 460 korun. Velkou výhodou programu je, že domácnosti bez dostatku našetřených financí dostanou dotaci na pokrytí 50 % výdajů předem a navíc od března mohou na renovace svých domů využít zvýhodněné úvěry. Věřím, že tato kombinace pomůže lidem, aby si nemuseli brát hypotéky s vysokými úvěry a mohli si komplexní renovace opravdu dovolit,“ dodal Petr Hladík.

Více zde

kategorie Z médií