KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Chceme motivovat domácnosti k realizaci kvalitního zateplení
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Chceme motivovat domácnosti k realizaci kvalitního zateplení

Přidáno 31. 7. 2023
Ilustrační foto
TN.cz

Ministerstvo životního prostředí spustí již brzy program s názvem Oprav dům po babičce. Domácnosti tak budou moct získat až jeden milion korun na opravu starého domu. Redakce TN.cz se proto obrátila přímo na ministerstvo a přináší přehledný návod, jak o dotaci zažádat. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) ve vysílání TN Live zodpověděl několik otázek, které mu položili čtenáři TN.cz.
 

Nový dotační program ministerstva životního prostředí má usnadnit bydlení mnoha domácnostem. Ty totiž mohou získat až jeden milion korun na komplexní zateplení rodinného domu. Dotaci je možné využít i na fotovoltaiku, výměnu kotle či například využití dešťové vody.

Rozdíl oproti standardnímu projektu Nová zelená úsporám je zejména v tom, že žadatelé mají obdržet celou dotaci předem. Podle slov ministerstva má být bonusem i 50 tisíc za každé nezletilé dítě žadatele. „Naší snahou je motivovat domácnosti k realizaci kvalitního zateplení a současně přispět k využití stávajících neúsporných budov namísto rozšiřování další výstavby do volné krajiny," vysvětlilo ministerstvo.

Více zde.

kategorie Z médií