KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Přispějeme lidem na renovaci domu po babičce
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Přispějeme lidem na renovaci domu po babičce

Přidáno 17. 4. 2023
Ilustrační foto
Novinky.cz

V Česku jsou tisíce prázdných nemovitostí, ale dál se stavějí nové a zabírají další půdu. Stát chce pomoci lidem, kteří nevyužívané domy opraví, i když nemají peníze. Na co všechno budou dotace vyčleněné přibližuje ministr životního prostředí za KDU-ČSL Petr Hladík.

„Navýšíme podporu nízkopříjmových domácností v bytových domech, protože mají velký potenciál energetických úspor třeba v zateplení, výměně oken, instalaci fotovoltaik a vytápění. Součástí dotací bude nově i komplexní renovace takzvaně domů po babičce. Přidáme tam některé komponenty, jako je výměna starých atmosférických plynových kotlů za tepelná čerpadla. Dotace se budou týkat nízkopříjmových, ať už v domech se společenstvím vlastníků, s družstvy, nebo vlastněných fyzickými či právnickými osobami. A speciálně nízkopříjmových rodin,“ přibližuje ministr životního prostředí. 
 
„Chceme nabídnout možnost, aby si lidé nevyužívané domy opravili, i když momentálně nemají peníze. Zároveň chceme, aby se ty domy zateplily, měly fotovoltaické panely, tepelné čerpadlo. Pobídky pro rekonstrukci budou kombinací dotací na energetické úspory a půjček na renovaci domu. Chceme tímto nabídnout příležitost, aby si každý, kdo chce, dokázal snížit výdaje na energie,“ vysvětluje Petr Hladík. 
 
Více zde.

kategorie Z médií