KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Brno je městem inovací, technologií i gastronomie
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Brno je městem inovací, technologií i gastronomie

Přidáno 15. 9. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Lídři kandidátek v Brně diskutovali v debatě České televize před komunálními volbami o tom, jak zlepšit dostupnost bydlení pro obyvatele města. Své návrhy za Lidovce a Starosty (KDU-ČSL + Starostové a nezávislí) představil Petr Hladík.

Podle Hladíka toho město může pro podnikatele udělat hodně, Brno je podle něj městem inovací, technologií i gastronomie. Zmínil, že město má možnost ve svých prostorách snižovat nájemné, což se podle něj dělo za covidu. Také má Technologický park s infrastrukturou pro začínající firmy a zahájilo instalaci fotovoltaických panelů. „Těch možností, jak Brno může podpořit podnikatelský sektor, je poměrně hodně,“ prohlásil.

Ohledně bytové politiky koalice Lidovci a Starostové (KDU-ČSL + Starostové a nezávislí) navrhuje vystavět novou čtvrť v okolí nově připravované tramvajové zastávky Jihlavská. Město si podle Hladíka výstavbu může dovolit. „Máme vytipovanou lokalitu, je na takzvané Západní bráně. Půlka toho velkého pozemku je soukromých investorů, půlka je města,“ popsal.

Více zde.

kategorie Z médií