KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Andrej Babiš nemá létat na dovolenou, když se u prezidenta republiky zrovna ř
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Andrej Babiš nemá létat na dovolenou, když se u prezidenta republiky zrovna řeší důchodová reforma

Přidáno 8. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda hnutí ANO se nezúčastnil důležité schůzky, na které jednala vládní koalice s opozicí o penzijní reformě. Následně docházelo k nejrůznějším dezinterpretacím.  O důchodové reformě, ale i o prorodinné politice lidovců hovořil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL), který byl hostem pořadu OVM v České televizi.

Ministr Hladík se v pořadu vyjádřil k rozporuplným vyjádřením jednotlivých představitelů hnutí ANO k důchodové reformě. Zatímco nejprve na schůzce na Pražském hradě vyjádřili souhlas s tím, že se věk odchodu do důchodu musí zvýšit, Andrej Babiš vyvrátil, že by s něčím takovým kdy souhlasili. Schůzky u prezidenta se lídr opozičního hnutí osobně nezúčastnil. Andrej Babiš nemá létat k moři, když se jedná o tak důležitou schůzku u prezidenta. Řešila se tam budoucnost naší země. Pokud ale na dovolenou musel, tak měl za sebe vyslat lidi, kteří umí interpretovat názor největší opoziční strany správně,“ poznamenal ministr životního prostředí. Hladík dodal, že ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka chce v jednáních s opozicí nadále pokračovat a hledat společný kompromis.
 
„Konečně je tu někdo jako Marian Jurečka, který má odvahu udělat důchodovou reformu pro dnešní třicátníky a čtyřicátníky,“ prohlásil Petr Hladík s tím, že jedině kvalitně propracovaná reforma zajistí důstojnou penzi našim dětem a vnoučatům.
 
Lidovci nezapomínají na to, jak důležitá je pro stát rodina. „Pro nás lidovce jsou velmi důležité prvky prorodinné politiky. Proto také ve vládním programovém prohlášení prosazujeme zvýšení slevy na dani pro děti a daňové prázdniny pro rodiče všech, kteří mají tři a více dětí,“ řekl Hladík.

Více zde

kategorie Z médií