KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Petr Hladík (KDU-ČSL): Adaptace měst a obcí na klimatickou změnu je pro mě jednou z největších prior
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Adaptace měst a obcí na klimatickou změnu je pro mě jednou z největších priorit

Přidáno 2. 5. 2023
Ilustrační foto
Forum24

Jak moc je Zelená dohoda pro Evropu významná pro budoucnost České republiky? Jakým způsobem stát pomáhá městům a obcím v adaptaci na klimatickou změnu? A jaká je budoucnost KDU-ČSL na české politické scéně? V rozhovoru pro Forum24 na tyto otázky odpovídal ministr životního prostředí z KDU-ČSL Petr Hladík.


Mluvíte i o adaptaci měst na změny klimatu. Mají ale na takové úpravy města, potažmo stát, pokud by je měl městům nějakým způsobem proplácet, peníze?
Už dnes je celá řada dotačních titulů, které se dají využít. Adaptace měst a obcí na klimatickou změnu je pro mě jednou z největších priorit. Určitě budeme dál měnit finanční prostředky jak na dotace, tak na případné spolufinancování těchto opatření. Připravit města na tuto změnu je naprosto zásadní, aby se v nich vůbec dalo žít. Obyvatelé to velmi dobře vnímají a uvědomují si hodnotu stínu a vláhy v městských prostředích.
 
V KDU-ČSL se debatuje i o modernizaci a změně názvu strany. Už máte nějaké varianty, ze kterých vybíráte?
Vy to příliš zužujete, název je jen třešnička na dortu. To, čemu se věnujeme, je strategie, které říkáme Lidovci 2030+. Je to vize budoucnosti České republiky, pokud budeme u vlády. Nejsme populistická strana nebo strana jednoho muže jako SPD nebo ANO. My jsme hodnotová a dlouhodobá strana, která má vizi pro Českou republiku a neorientuje se jen podle toho, jak Babiš nebo kdysi Paroubek nasliní prst a dívá se, kudy proudí veřejné mínění. Nic takového neděláme. Proto hledáme strategický rámec. Zároveň je u toho i druhá debata o vnitřním fungování strany a o tom, jestli nemáme některé procesy ve stanovách zjednodušit. To je relevantní diskuze a součástí toho může být i rebranding. Jsou to ale dvě věci.

Více zde

kategorie Z médií