KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Pavel Svoboda (KDU-ČSL): Novější členské státy EU jsou kritizovány více než ty starší
Zpět

Pavel Svoboda (KDU-ČSL): Novější členské státy EU jsou kritizovány více než ty starší

Přidáno 17. 6. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Evropský parlament v právně nezávazné rezoluci odsoudil střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Zároveň vyjádřil pochybnost ohledně fungování právního systému v České republice. Má Evropská komise na všechny stejný metr, nebo jinak nahlíží na zakládající státy Evropské unie a jinak na východoevropské členy? Hostem pořadu Českého rozhlasu Pro a proti byl bývalý europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL).

Bývalý europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) míní, že nové členské státy jsou kritizovány více než starší státy EU. „Nejde říct, že je dvojí metr a tečka. Lze si ale všimnout určitých detailů, které napovídají tomu, že některé problémy starších členských států nejsou kritizovány tak intenzivně,“ připouští předseda Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku Pavel Svoboda. 

Že ale nejde o nic dramatického, ilustruje třeba na příkladu často kritizovaného Polska a tamního justičního systému. „Zdá se, že do Polska posílá Evropská komise jednu stížnost za druhou, ale první rozsudek padl v této věci vůči Portugalsku,“ upozorňuje bývalý europoslanec a připouští, že existují i příklady dokládající opak.

Více zde. 

kategorie Z médií