KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Pavel Bělobrádek v Interview ČT24 k vměšování Ruska do českých záležitostí a střetu zájmů premiéra B
Zpět

Pavel Bělobrádek v Interview ČT24 k vměšování Ruska do českých záležitostí a střetu zájmů premiéra Babiše

Přidáno 8. 5. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Hnutí Ano, ČSSD, KSČ a SPD odmítly tento týden v Poslanecké sněmovně širší debatu o vměšování Ruska do českých záležitostí. Podle poslance KDU-ČSL Pavla Bělobrádka by se měl parlament vyjadřovat k takto závažným situacím. Bezpečnostní informační služba už vyšetřuje únik informací o ruském občanovi s kufříkem, ve kterém měl být údajně jed ricin.Je naprosto skandální, že unikly režimové informace z bezpečnostního výboru a jsem rád, že už padly trestní oznámení. Buď je někdo tak hloupý, nebo je někdo tak rafinovaný, že ty věci naschvál pustil," řekl v Interview ČT24 Bělobrádek, podle kterého se takové věci stávat nemohou.

Bělobrádek, jenž je předsedou komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby, svolá jednání, na kterém chce řešit kromě běžné agendy i aktuální situaci. Ano, už jsem předběžně domluven s panem ředitelem na termínu a budu to ještě konzultovat s dalšími členy, abychom se v květnu sešli," řekl bývalý dlouholetý šéf lidovců.

Ve čtvrtek řešil kontrolní výbor Evropského parlamentu střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Ve svém závěrečním stanovisku, které není závazné, vyzval předsedu vlády, aby odstoupil, nebo se vzdal svých firem. Za KDU-ČSL jsme řekli už před volbami, že nebudeme ve vládě s někým, kdo má problémy s trestním řízením a je v takovém střetu zájmů, to jsme splnili. Zároveň trváme i na tom, že by premiér Babiš měl odstoupit, nebo se vzdát všech svých podnikatelských aktivit," řekl Bělobrádek.

Více zde.

kategorie Z médií