KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Vláda pomáhá zemědělcům v maximální možné míře
Zpět

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Vláda pomáhá zemědělcům v maximální možné míře

Přidáno 8. 3. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Jak probíhá jednání se zemědělci a jakými konkrétními kroky vláda zemědělcům pomáhá? Na tuto otázku odpověděl místopředseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Pavel Bělobrádek během svého výstupu na kanále CNN Prima NEWS. 

„Já jsem přesvědčen, že se zemědělci se plnohodnotně jednalo, a to, co bylo možné se dojednalo a vyřešilo. Pro letošní rok to je o dvě miliardy pro zemědělce navíc a další rok to samé. Některé požadavky zemědělců jsou ale v současné době nesplnitelné. Zmíním např. slevy na sociálním pojištění, které skutečně byly slíbeny, aby snížili náklady zemědělcům. Ty ale musí být nejdříve notifikovány Evropskou komisí, což se zatím nestalo. My nyní musíme s Komisí domluvit, jak se dá tento návrh upravit, aby se zemědělcům mohlo ulevit,“ řekl místopředseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. 
 
„Jednání již přinesla řadu konkrétních výsledků. Přes půl miliardy půjde na welfare zvířat, navýší se i program rozvoje venkova o další peníze. To jsou zcela konkrétní výsledky, kterých se dosáhlo a já myslím, že i z vyjádření zástupců Agrární komory i Zemědělského svazu je jasné, že jednání s ministrem Výborným bylo za KDU-ČSL konstruktivní a dokázali se na řadě věcí dohodnout,“ dodal.

kategorie Z médií