KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Měli bychom propagovat, že v České republice dokážeme vyrobit kvalitní p
Zpět

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Měli bychom propagovat, že v České republice dokážeme vyrobit kvalitní potraviny

Přidáno 1. 3. 2024
Ilustrační foto
Týdeník ECHO

Má stát iniciovat a propagovat vznik soukromé prodejny potravin? Na tuto otázku odpovídal pro Týdeník ECHO Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), v souvislosti s nedávným otevřením prodejny, na jejíž propagaci se podílelo i Ministerstvo zemědělství v čele s Markem Výborným (KDU-ČSL).

„Propagace českých výrobců je v pořádku a patří k tomu, co má vláda dělat. Těžko si představíme, že by ve Francii vláda jezdila v jiných než francouzských autech. Jde o propagaci toho, že v Česku umíme vyrobit kvalitní, dostupné potraviny.  Proto se snažíme propagovat regionální výrobky i na kraji,“ řekl Pavel Bělobrádek. 
 
„Jiná otázka by to byla, pokud by obchod provozovalo samo ministerstvo, to ale v tomto případě tak není. Dává to tedy smysl, a to nejen jako podpora našim zemědělcům, ale také jako podpora lokálního obchodu. Pokud umíme ve srovnatelné kvalitě i ceně vyrobit nějaké zboží doma, nedává smysl, aby se ho tolik přepravovalo na velkou vzdálenost ze zahraničí. Naopak si myslím, že každá rozumná vláda se snaží ukázat svým i zahraničním občanům, že je výrobky vlastních výrobců správné kupovat. Děláme to i v jiných případech, podporují se čeští průmysloví výrobci, podporují se i ti, jejichž kapitál není český. Regulace trhu má svá úskalí, to bezpochyby, stát má zasahovat tam, kde je to nezbytně nutné. Ale jednu prodejnu v Praze, to opravdu nepovažuji za žádný zásah,“ dodal. 
 
Více zde.

kategorie Z médií