KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Marek Výborný bude skvělý mediátor mezi zemědělci
Zpět

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Marek Výborný bude skvělý mediátor mezi zemědělci

Přidáno 23. 6. 2023
Ilustrační foto
ČT24

Celostátní výbor KDU-ČSL schválil nominaci Marka Výborného na post ministra zemědělství. To bylo jedno z témat pořadu Události, komentáře. Za KDU-ČSL ve vysílání zastoupil Pavel Bělobrádek, člen Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny ČR. 

„Já jsem přesvědčen, že změna stylu bude především v komunikaci. Je potřeba skutečně se bavit se všemi, kteří jsou pod rezortem zemědělství. Ať už se jedná o podnikatele, neziskový sektor či dodavatele do potravinářského řetězce. To znamená debatovat nejenom se zemědělci jako producenty, ale samozřejmě i s ministerstvem průmyslu, ministerstvem životního prostředí. Obzvlášť v této situaci, kdy vidíme, jaký tlak je na velké změny v zemědělství z důvodu klimatické změny," popisuje pozici Marka Výborného Pavel Bělobrádek.

„Marek Výborný je opravdu velice zkušený a velice zdatný vyjednavač. A stejně tak je to člověk, který hledá konsenzus. Zde je potřeba najít co největší konsenzus, protože zájmem, který Česká republika bezpochyby má, je co nejvíce vyprodukovat toho, co dává smysl v našich podmínkách. A zároveň dát práci lidem na venkově, zároveň se chovat k přírodě a krajině tak, aby to dávalo smysl i pro další generace. Takže já doufám, že Marek Výborný jako zkušený vyjednávač a mediátor v tomhle směru může sehrát mimořádnou roli," řekl Bělobrádek.

Více zde.

kategorie Z médií