KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): BIS má dobré jméno u nejlepších tajných služeb světa
Zpět

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): BIS má dobré jméno u nejlepších tajných služeb světa

Přidáno 27. 3. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda Stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby a poslanec Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) byl hostem Martina Jonáše v Interview ČT24. Tématem bylo například právě fungování BIS. Bělobrádek je přesvědčen, že kontrarozvědka funguje dobře.

„Naše kontrarozvědka pracuje velice profesionálně, má výsledky a je velice respektovaná v zahraničí. To znamená, že s naší BIS sdílejí informace nejlepší tajné služby na světě. To nedělají s každým. Myslím, že to svědčí o hodně. A také, že i my jsme platní a jsou informace, které předává naše kontrarozvědka kolegům v zahraničí. Je to kvitováno jako velice prospěšné a seriózní,“ míní Bělobrádek.

Podle Bělobrádka je hlavně potřeba, aby se společnost zbavila „lehkomyslnosti“, která pramení z domněnek, že České republice nic nehrozí. To ale považuje šéf komise pro kontrolu BIS za chybné přesvědčení. „Je potřeba si uvědomovat to, co věděli naši dědové a pradědové. Můj dědeček válčil v první světové válce stejně jako jeho otec. Děda i praděda prošli balkánskou frontou, a když se vrátili, mysleli, že už se to nikdy nebude opakovat. A za dvacet let byla válka. Za dalších dvacet let nás okupovali vojáci Varšavské smlouvy. Pak už jsme si mysleli, že se to nikdy nestane, a v 90. letech byl konflikt na Balkáně. Každých dvacet let hrozí určité nebezpečí,“ řekl.

Více zde.

kategorie Z médií