KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Pan premiér žije úplně mimo realitu, kritizoval v debatě Jurečka
Zpět

Pan premiér žije úplně mimo realitu, kritizoval v debatě Jurečka

Přidáno 2. 9. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Na CNN Prima News se včera v předvolební debatě utkali zástupci čtyř politických uskupení. Tématem diskuze byla koronavirová pandemia a její dopady. S Andrejem Babišem (ANO), Janem Hamáčkem (ČSSD) a Ivanem Bartošek (Piráti a STAN) dikutoval předseda KDU-ČSL a zástupce koalice SPOLU Marian Jurečka. 

„Chybí nám tu práce s protilátkami. Musíme umožnit například co tři měsíce testování na protilátky. Lidé by tak věděli, jak na tom reálně jsou. A věděl by to i stát. Rakousko touto cestou šlo. Pojďme toto dotáhnout, je to strašně důležité!“ uvedl na úvod lidovecký předseda Jurečka. 

Kvalitu života neurčuje výše důchodu
„Nikdy zdravotnictví nemělo tolik peněz,“ odpověděl premiér Andrej Babiš na otázku, jak lze zvětšit mezigenerační solidaritu. Připomněl také zvýšení penzí. „Nikdo nepodpořil zvýšení důchodů jako my,“ řekl Babiš. „Kvalitu života nemohu posuzovat absolutním měřítkem výše důchodu a zvyšováním důchodu,“ oponoval předsedovi vlády Jurečka s tím, že je třeba se systémově zaměřit na zvýšení důchodům vdovám a vdovcům. „Musíme zároveň ocenit maminky, které nás vychovaly! Jsem rád, že je to dlouhodobá priorita KDU-ČSL,“ doplnil k důchodům Jurečka. 

„Pan premiér žije mimo realitu. Učitelé celých 12 měsíců učili on-line doma na svých datech a vláda jim na to nepřidala ani korunu,“ oponoval předseda KDU-ČSL premiérovi. „Pokud by se situace opět zhoršovala, bez srozumitelné a lidské komunikace vlády se neobejdeme," dodal Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií