KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Otevření denního stacionáře v prostorách zdravotnické školy se zúčastnili také hejtman Čunek a senát
Zpět

Otevření denního stacionáře v prostorách zdravotnické školy se zúčastnili také hejtman Čunek a senátorka Jelínková

Přidáno 17. 6. 2020
Ilustrační foto
Denik.cz (zlínský)

Nový moderní a plně bezbariérový denní stacionář vznikl díky investiční akci Zlínského kraje v prostorách Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické ve Zlíně a již ode dneška, 16. června ho začíná využívat šest klientů se zdravotním postižením. V tiskové zprávě o tom informovala Helena Mráčková z tiskového oddělení kraje.

Zahájení provozu se zúčastnil také hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), který zmínil výbornou spolupráci mezi krajem a městem Zlín na realizaci tohoto projektu dotovaného z evropských peněz.

„Touto akcí za šest milionů korun jsme zahájili rozsáhlé úpravy sociálních zařízení na území Zlína a okolí. Chci popřát všem, kdo budou zařízení využívat i všem, kdo tam budou pracovat. Otevřením těchto prostor pomůžeme občanům, kteří to potřebují,“ řekl Jiří Čunek.

Klienti, jimž je 16 let a více, zatím využívali zařízení Radost ve Zlíně Pod Vodojemem, spadající pod krajskou příspěvkovou organizaci Sociální služby pro osoby se zdravotním postižením. To však nebylo bezbariérové.

„Z vlastní zkušenosti v ambulantních sociálních službách vím, jak je nutné, aby tyto objekty umožňovaly pohodlný pohyb i těm, jejichž zdravotní stav se zhorší natolik, že potřebují invalidní vozík – byť třeba jen na určitou dobu,“ sdělila radní Michaela Blahová (KDU-ČSL), zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Více zde.

FOTO - Zdroj: kr-zlinsky.cz

kategorie Z médií