KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Opozice SPOLU: Vláda by měla připravit systém pro využívání služeb očkovanými a testovanými
Zpět

Opozice SPOLU: Vláda by měla připravit systém pro využívání služeb očkovanými a testovanými

Přidáno 1. 4. 2021
Ilustrační foto
Forum 24

Opoziční expertní tým ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vyzval vládu k přípravě systému pro bezpečný provoz služeb. Umožnil by lidem prokázat se, že jsou otestováni na koronavirus, očkováni nebo mají protilátky. Takzvaný Anticovid tým dnes na tiskové konferenci ve Sněmovně uvedl, že by občanům měla být k dispozici například mobilní aplikace, ale též písemná forma.

„Klademe důraz na to, že forma prokázání musí být přístupná pro všechny. Nemůže být navázána pouze na moderní digitální prostředky, musí být přístupna i seniorům a osobám, které nemají k dispozici například chytrý telefon,“ řekl poslanec KDU-ČSL Marek Výborný.

Kromě rychlého očkování proti covidu-19 je podle Výborného cestou též masivní testování, a to včetně PCR testů. „Pokud by byly například třikrát do měsíce hrazené ze zdravotního pojištění, plně nahradí i často kritizované a možná ne zcela prokazatelné antigenní testy,“ poznamenal. Antigenní testy jsou ve srovnání s PCR testy levnější, výsledek je rychleji k dispozici, jsou ale méně přesné.

Více zde.

kategorie Z médií