KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Opozice má právo zdržovat, ale nemůže v tom pokračovat čtyři roky, říká Výborný
Zpět

Opozice má právo zdržovat, ale nemůže v tom pokračovat čtyři roky, říká Výborný

Přidáno 2. 2. 2022
Ilustrační foto
DVTV

Bude opozice nadále blokovat jednání vládních poslanců při prosazování zákonů? Je nezbytné, aby se změnil jednací řád Poslanecké sněmovny, aby nedocházelo k dlouhým vystoupením opozice? Pozvání k okomentování aktuální situace přijal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. 

,,Ve Sněmovně máme většinu, musíme se ale pohybovat v určitých mantinelech, ve kterých jednáme. Tím mantinelem je jednací řád. Jsme bytostní demokraté, zákon nemůžeme porušovat. Rád bych zdůraznil, že je psán ve prospěch opozice, což považuji za správné. Není ale možné, aby tady opoziční poslanci dlouhodobě paralyzovali chod Poslanecké sněmovny,” vysvětlil Výborný.

Nastala tak debata o tom, zda a jak by měla být změněna pravidla pro jednání schůzí dolní komory Parlamentu. ,,Jedno ze slabých míst je schvalování programu schůze, kdy opozice může dlouho obstruovat, každý poslanec může vystupovat k čemukoli a bez omezeného času. Proto se otevírá debata o tom, zda nezměnit jednací řád tak, aby byl chod Sněmovny efektivní," dodal předseda poslaneckého klubu. 

Více zde. 

 

kategorie Z médií