KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Opozice: Babiš při vyjednávání o dodatečných vakcínách z EU naprosto selhal
Zpět

Opozice: Babiš při vyjednávání o dodatečných vakcínách z EU naprosto selhal

Přidáno 6. 4. 2021
Ilustrační foto
Novinky.cz

O skandální prohře či naprostém selhání premiéra Andreje Babiše (ANO) hovoří v pátek opoziční politici v souvislosti s výsledkem vyjednávání o podílu České republiky z dodatečných deseti milionů vakcín od firem Pfizer/BioNTech proti covidu-19. Česko spolu s Rakouskem a Slovinskem odmítá kompromisní plán na dělení dávek, podle Babiše není solidární a vyvážený.

Podle serveru Politico získaly Rakousko a Slovinsko trochu vakcíny navíc díky tomu, že se k návrhu portugalského předsednictví odmítly připojit, naopak ČR z „balíku solidarity” mohla získat asi 140 tisíc dávek. To, že se k němu odmítla připojit, vedlo k čisté ztrátě 70 tisíc dávek, píše Politico s odvoláním na diplomaty.

Podle předsedy lidovců Mariana Jurečky se jedná o Babišovo naprosté selhání v jednáních. „Mohl zajistit pro naše občany více vakcín, neudělal to ani včera (ve čtvrtek), ani na podzim, když neobjednal pro ČR maximální možný počet vakcín, které objednat mohl,” vyjádřil se Jurečka. Babišova špatná rozhodnutí tak mohou za tisíce zbytečně zmařených životů, doplnil.

Více zde.

kategorie Z médií