KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík v Událostech, komentářích k vyhrocené situaci na turecko-řecké hranici
Zpět

Ondřej Benešík v Událostech, komentářích k vyhrocené situaci na turecko-řecké hranici

Přidáno 5. 3. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Řecká policie na hranicích s Tureckem použila slzný plyn, aby zastavila migranty, kteří se snaží dostat do Evropské unie. Na hranicích je tak aktuálně přes 12 tisíc migrantů. Poslanci také podpořili řeckou snahu o ochranu hranice. Podle předsedy Výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka je potřeba posílit pohraniční a pobřežní stráž. Ona nevyřeší situaci, to musí řešit složky toho státu, který je zasažený migrační vlnou. Ale evropské složky mohou pomoci tam, kde ten stát to nestíhá. Samozřejmě ta ochrana musí zůstat v kompetenci toho státu, ale Evropská unie prostřednictvím této instutice může pomáhat," řekl v Událostech, komentářích Benešík s tím, že druhou věcí je vyvíjení tlaku na Ankaru.

Česká republika je připravena Řecku pomoci finančně, humanitárně i personálně. Záleží na našich možnostech, víme, že policisté chybějí i u nás doma. Nesmíme také zapomínat, že Řecko je připravené zapojit svou armádu, která je jednou z největších v Evropě," uvedl místopředseda a poslanec KDU-ČSL Ondřej Benešík s tím, že s ochranou hranic může svým Česká republika pomoci svým speciálním know-how, které získala například v Severní Makedonii, kde dlouhodobě pomáhala.

Více zde.

kategorie Z médií