KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík v ČRo k plánovanému poklesu evropských prostředků na kohezní politiku
Zpět

Ondřej Benešík v ČRo k plánovanému poklesu evropských prostředků na kohezní politiku

Přidáno 6. 11. 2019
Ilustrační foto
Český rozhlas

Evropská komise navrhuje ve víceletém finančním rámci na roky 2021 až 2027 pokles prostředků na kohezní politiku o 10 %. To se ale nelíbí 16 členským zemím včetně České republiky, která se přidala ke společné deklaraci. V té žádá zmíněných 16 členských států, aby se výdaje v sedmiletém plánu nesnižovaly. Podle předsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL) dojde k určitému kompromisu.

V současném víceletém finančním rámci na roky 2014 až 2020 má Česko možnost získat z kohezních fondů v přepočtu 523 miliard korun. Kohezní prostředky pak slouží jako investice pro infrastrukturu, školy, nemocnice a další. Prostě musíme si uvědomit, že Česká republika do společného rozpočtu platí podstatně méně, než získává. A samozřejmě určité slovo těch velkých států musíme respektovat. Protože jsou to tady ty státy, které opravdu přispívají. A přispívají na rozvoj i České republiky, ale také musíme mít na mysli, že tím že přispívají na rozvoj České republiky nebo těch slabších ekonomik v rámci Evropské unie, tak přispívají také sami na sebe, řekl v Českém rozhlase Benešík.

Více zde.

 kategorie Z médií