KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Za předpokladu dodržování humanitárních principů bychom měli stát za Polsk
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Za předpokladu dodržování humanitárních principů bychom měli stát za Polskem

Přidáno 18. 11. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Situace na polsko-běloruské hranici je v posledních dnech velmi vypjatá. Migrační krize a postoj Polska byly hlavním tématem pořadu 360° CNN Prime NEWS, do nějž přijal pozvání poslanec za KDU-ČSL Ondřej Benešík.

„Myslím, že účelem Lukašenkova režimu je takové dramatické situace vytvářet. Domnívám se, že bychom v této situaci měli stát za Polskem, samozřejmě za předpokladu dodržování veškerých humanitárních principů a mezinárodního práva. Na jednu stranu musíme chránit hranice, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že tu jde o lidi, kteří byli využiti běloruským režimem k nabourání jednoty a solidarity mezi členskými státy Evropské unie,“ řekl Benešík.

Na dotaz, jak konkrétně by měla vypadat česká účast v tomto konfliktu, uvedl: „Je-li to možné, musíme pomáhat tam, kde migrace vzniká. Je třeba bojovat s pašeráky a s dezinformacemi přímo na místě. Česká republika toto umí velmi dobře,“ uvedl lidovecký poslanec.

Více zde. 

kategorie Z médií