KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): V migračním balíčku je mnoho problémů
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): V migračním balíčku je mnoho problémů

Přidáno 12. 4. 2024
Ilustrační foto
Český rozhlas Plus

Ondřej Benešík (KDU-ČSL), předseda výboru pro evropské záležitosti, poukázal v pořadu Pro a proti na několik problémů v migračním balíčku. Benešík kritizuje princip povinné solidarity a zdůrazňuje potřebu ochrany vnějších hranic EU i boje proti pašerákům.

Problémů v migračním balíčku je dle předsedy výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka hned několik. „Jsou to například velmi dlouhé lhůty na vyřízení žádosti o azyl. Dále jsou tam minimální tresty za to, když žadatel o azyl opakovaně lže ohledně své žádosti,“ sdělil Ondřej Benešík.

„V našem přístupu k migraci rozlišujeme mezi ekonomickými migranty a těmi, kteří potřebují ochranu před smrtí či perzekucí. Informace od kolegů z různých zemí ukazují, že mnoho žadatelů o azyl nesplňuje ani liberální kritéria. Nedávné diskuse s řeckými kolegy zdůraznily potřebu ochrany vnějších hranic EU a boje proti pašerákům. Souhlasím s tím, že mnozí přicházející jsou ve vážné situaci, ale často jsou zneužíváni a naverbováni pašeráckými gangy, což vidím i u svého domova na moravsko-slovenské hranici, kde mi často kolem domu prochází migranti,“ řekl Benešík.

kategorie Z médií