KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Proti ruské agresi je potřeba mobilizovat síly a zachovat jednotu. Západ j
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Proti ruské agresi je potřeba mobilizovat síly a zachovat jednotu. Západ je v tuto chvíli jednotný a jsem za to rád

Přidáno 24. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V Bruselu se chystá klíčový summit NATO, jehož hlavním tématem bude ruská agrese na Ukrajinu. Jaké by měly být jeho závěry? Politický komentář a pozvání do Událostí, komentářů přijal místopředseda KDU-ČSL a předseda Výboru pro Evropské záležitosti Ondřej Benešík. 

,,Americký prezident se rozhodl velmi rychle navštívit Evropu. To svědčí o tom, že je potřeba mobilizovat síly a zachovat jednotu. Jednota je zatím úplně neskutečná, za svoji politickou kariéru jsem nezažil, že by Západ byl tak jednotný. Jsem za to moc vděčný, i když ty časy, které prožíváme, jsou krušné," řekl Benešík. 

Řeč byla také o dalším postupu. ,,Klíč k úspěchu v tomto konfliktu je zústat jednotní. To je naprostý základ. Putin spoléhá na to, že se jednota Západu začne drolit, což se zatím nestalo a já doufám, že ani nestane. V tuto chvíli musíme vyvíjet ekonomický a politický tlak na Rusko, aby přestalo s touto agresí," uvedl Benešík. 

Více zde. 

kategorie Z médií