KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Pan premiér si musí vybrat. Buď bude mít dotace, nebo bude tím, kdo o nich
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Pan premiér si musí vybrat. Buď bude mít dotace, nebo bude tím, kdo o nich bude rozhodovat

Přidáno 13. 9. 2021
Ilustrační foto
Proglas

Bezpečnostní výzvy, pozice Česka v EU a havlovská diplomacie. To byla témata předvolební debaty na rádiu Proglas v pořadu 13+. Diskuzi se nevyhlo ani datum 11. září 2001, kdy došlo k útoku na celou západní civilizaci. O bezpečnostních, zahraničních a evropských otázkách diskutovali Ondřej Benešík (KDU-ČSL), Jaroslav Bžoch (ANO) a Jan Lipavský (Piráti).

Ondřej Benešík zmínil vyjádření šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové při představení národního plánu obnovy české ekonomiky po pandemii: „Jasně řekla, že tyto peníze nebudou propláceny, pokud lidé, kteří o tom rozhodují, budou ve střetu zájmů. To byl jasný vzkaz pro premiéra Andreje Babiše. Není možné, aby člověk ovlivňující dotační systém Evropské unie byl zároveň schopný ovlivnit, komu ty dotace půjdou, a zároveň je dostával. Toto je střet zájmů. Pan premiér si musí vybrat, buď bude mít dotace, nebo bude tím, kdo o nich bude rozhodovat," řekl Ondřej Benešík k programu, v jehož rámci může Česko čerpat až 180 miliard korun ze zvláštního evropského fondu.

Více zde.

kategorie Z médií