KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Migrační pakt v sobě nese části, které jsou pro lidovce problematické
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Migrační pakt v sobě nese části, které jsou pro lidovce problematické

Přidáno 28. 2. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hovořil o migračním paktu a vymezil se vůči některým jeho částem. Lidovci se zasazují například o to, aby se výrazně časově zkrátila lhůta na posouzení žádosti o azyl u uprchlíka.

Ondřej Benešík s některými částmi migračního paktu nesouhlasí. „Migrační pakt v sobě nese části, které jsou problematické. Proto jsme jako lidovci ostatně požadovali, aby se Česká republika při hlasování v EU zdržela. Nelíbí se nám například přemíra byrokracie, která by znamenala větší finanční prostředky na hraniční proceduru, nesouhlasíme také s lhůtou na posouzení žádosti o azyl, která je podle nás zbytečně dlouhá,“ vysvětlil předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti.

„Uprchlíci se po příchodu nebudou moci volně pohybovat v té zemi, kam přijdou. Budou v detenčním centru a z něj nesmí ven. Do doby, než bude posouzena žádost o azyl, se nebude daná osoba nacházet právně v Evropě. Pokud příchozí nesplní podmínky pro důvod příchodu do Evropy, třeba to, že je ve své zemi ohrožený na životě, bude vrácen do své země původu,“ dodal Benešík.

Více zde.

kategorie Z médií