KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Mělo by docházet k dalšímu vyzbrojování a posilování obranyschopnosti Ukra
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Mělo by docházet k dalšímu vyzbrojování a posilování obranyschopnosti Ukrajiny

Přidáno 25. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Evropská unie odsoudila ruské válečné aktivity, pohrozila dalšími sankcemi a slíbila Fond solidarity pro Ukrajinu. Bude to dostatečné? Pozvání k k politickému komentáři do České televize přijal předseda Výboru pro Evropské záležitosti a místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík. 

,,Je to umění možného. Pokud má Evropská unie v zahraničních a bezpečnostních záležitostech jednotný postoj, tak ten jednotný postoj musí odsouhlasit všichni. Některé státy jsou rezervovanější k návrhům některých jiných států, které jsou odvážnější. Petr Fiala jel na jednání summitu se silným mandátem a z mého pohledu udělal maximum možného, aby ČR prosazovala velmi silný postoj vůči Ruské federaci," řekl Benešík. 

Řeč byla také o tom, jaké by měly být další sankce. ,,Mělo by se jednat zejména o ekonomické sankce, ale nemělo by skončit jenom u těch sankcí. Mělo by dojít k dalšímu vyzbrojování a posílení obranyschopnosti Ukrajiny," dodal Benešík. 

Více zde. 

kategorie Z médií