KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Malí a střední podnikatelé mohou přijít o prostředky jenom proto, že si An
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Malí a střední podnikatelé mohou přijít o prostředky jenom proto, že si Andrej Babiš vzal tuto republiku jako rukojmí

Přidáno 22. 9. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Volební lídři Zlínského kraje mluvili o tom, jak se postavit k žádosti Evropské komise, která chce od českých úřadů dostat přehled opatření, kterými republika brání střetu zájmů. Dotkli se také tématu kultura a zdravotnictví. Koalici SPOLU reprezentoval lidovecký poslanec Ondřej Benešík. 

České úřady mají čas do středy, aby Evropskou komisi informovaly o tom, jak se v tuzemsku zlepšila kontrola střetu zájmů při rozdělování evropských dotací. Podle krajského lídra koalice SPOLU Ondřeje Benešíka odpověď nemůže být jiná, než že premiér České republiky Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů, ale tak odpovědět nelze, tudíž se hledají výmluvy. „Není možné v civilizované zemi, aby jeden člověk rozhodoval o tom, jak vypadá dotační systém, jeden člověk byl schopen ovlivnit, komu jsou dotace přidělovány, a ten samý člověk ty dotace pobíral a žil z nich. A to Česká republika v tuto dobu má,“ sdělil s tím, že zemi podle něj hrozí zastavení finančních toků z Evropské unie. Pokud ANO hájí zájmy oligarchy, pak je mi jich líto. Malí a střední podnikatelé mohou přijít o prostředky jenom proto, že si Andrej Babiš vzal tuto republiku jako rukojmí,“ doplnil Benešík. 

Lékaře musíme finančně motivovat
Finanční podporu mladých lékařů vyzdvihl jako důležitou i krajský lídr koalice SPOLU Benešík. „Jedna věc je výplata a jedna věc je možnost růstu, možnost získávat zkušenosti. My máme vypozorované, že toto je jedna ze záležitostí, která našim mladým lékařům chybí, a nejen lékařům, ale i sestrám. Takže motivovat finančně i zkušené doktory, zkušený personál, zkušené sestry,“ uvedl. Podle něj to vyžaduje systémové řešení, které prý začíná už na faktultách a pokračuje v nemocnicích. 

Rovnoměrnou podporu kulturních služeb má ve svém programu koalice SPOLU. „Je nezbytně nutné, aby složky veřejné správy, jak obce, tak města, kraje a stát komunikovaly. Oni ji (kulturu) umí podpořit,“ uvedl lídr krajské kandidátky Ondřej Benešík. Podle něj v současnosti tomu tak všude není.

Více zde. 

kategorie Z médií