KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Doufám, že bude Emmanuel Macron vystupovat jako evropský lídr
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Doufám, že bude Emmanuel Macron vystupovat jako evropský lídr

Přidáno 9. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Ve Francii byl podruhé zvolen hlavou státu Emmanuel Macron. Jak by mohlo jeho druhé volební období probíhat? Pozvání k okomentování situace přijal předseda Výboru pro Evropské záležitosti Ondřej Benešík (KDU-ČSL). 

,,Emmanuel Macron se do konfliktu na Ukrajině a jeho dění zapojoval místo volební kampaně. Kampaň trochu podcenil, ale choval se daleko více jako evropský lídr a francouzský prezident. Očekávám, že jeho nasazení bude o to větší, protože je to jeho poslední mandát. Možná si tak bude moci dovolit věci, které by si v prvním mandátu nedovolil," řekl Benešík. 

Řeč byla také o tom, jak by jeho mandát mohl probíhat nadále. ,,Myslím si, že bude prosazovat daleko tvrdší sankce a tvrdší postup Evropské unie vůči Rusku. Francie patří po Německu k největším státům Evropské unie s velkým vlivem. S Francií máme velmi dobré vztahy a spoustu témat, které umíme řešit společně. To se také promítá do našeho předsednictví, které přebíráme po Francii. Doufám, že bude Macron vystupovat jako evropský lídr, který není jenom prezidentem Francie, ale je tou velkou zásadní postavou v Evropě v pozici francouzského prezidenta, který má zodpovědnost také za Evropské otázky," dodal Benešík. 

Více zde. 

kategorie Z médií