KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Česká republika Ukrajině pomáhá. Senátní delegace tam jela na pozvání
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Česká republika Ukrajině pomáhá. Senátní delegace tam jela na pozvání

Přidáno 19. 4. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Na Ukrajině pokračuje agrese, kterou tam páchá Ruská federace. Pro vyjádření podpory Ukrajincům do země jezdí zahraniční politické delegace, aby ukrajinští obyvatelé věděli, že za nimi ostatní státy stojí. Mají tyto cesty význam? Pozvání CNN Prima NEWS přijal předseda Výboru pro Evropské záležitosti a místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík.

,,Vladimir Putin provádí na Ukrajině agresi. S největší pravděpodobností tam páchá genocidu. Vraždí děti, ženy, staré lidi a atakuje civilisty. Česká republika tomu nemůže přihližet. Musí udělat vše pro to, aby Ukrajina své obyvatele ochránila. Především tím, že ukrajinským vojákům dodá zbraně, které jim pomohou ochránit jejich rodiny. Agresorem je Putin a Rusko, Ukrajina je napadená, to si uvědomme," uvedl lidovecký poslanec Ondřej Benešík. 

Řeč byla také o cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Ukrajinu. ,,Senátní delegace jela na Ukrajinu, protože Česká republika skutečně pomáhá. Naši senátoři přijeli pozvání, nerozhodli se z hodiny na hodinu. Návštěva navíc měla dvojí rozměr. První věcí je veřejná politická podpora boje Ukrajinců za svoji nezávislost a svobodu. Zadruhé pak delegace vidí na vlastní oči, jaká zvěrstva tam Rusko páchá. To jsou dvě naprosto zásadní věci," dodal Benešík. 

Více zde. 

kategorie Z médií