KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Andrej Babiš premiérem, nebo evropské peníze? To je jednoduchá volba
Zpět

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): Andrej Babiš premiérem, nebo evropské peníze? To je jednoduchá volba

Přidáno 20. 7. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Evropská komise oficiálně schválí český národní plán obnovy, díky němuž ČR získá z mimořádného fondu EU 180 miliard korun na oživení ekonomiky po koronavirové krizi. Předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou přivítal v Praze premiér Andrej Babiš. Hostem 90’ byl předseda výboru pro evropské záležitosti PS Ondřej Benešík (KDU-ČSL).

Podle místopředsedy KDU-ČSL Ondřeje Benešíka má Česká republika velký problém s kolizí střetu zájmů premiéra Andreje Babiše s národním plánem obnovy. „Musíme se s tím vypořádat. Čerpání peněz by však v tom nejoptimističtějším případě mohlo začít až v říjnu, kdy budou probíhat volby. Celý tento problém mohou vyřešit volby,“ uvedl Benešík.

„Tlačili jsme na to, aby ten plán byl kvalitní. Bohužel, vláda s námi komunikovala velmi sporadicky. Na evropském výboru jsme do diskuze zahrnuli všechny, kteří ten plán budou realizovat. To znamená – zástupce zaměstnanců, zaměstnavatelů, odbory, Svaz průmyslu a dopravy i zástupce vzdělávacích institucí. Některé korekce se nám podařili, je ale vidět, že hodnocení Evropské komise odpovídá tomu, že náš tlak nebyl úplně vyslyšen. Jako opozice jsem dělali maximum,“ uvedl k pilířům národního plánu obnovy předseda Výboru pro evropské záležitosti PS Ondřej Benešík. Podle něj vláda k plánu přistupovala s tím, že Evropská komise tímto způsobem jen zalepí díry ve státním rozpočtu.

Více zde.

kategorie Z médií