KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Odpovědnost za opatření proti šíření covidu poneseme, až budeme ve vládě, říká Výborný
Zpět

Odpovědnost za opatření proti šíření covidu poneseme, až budeme ve vládě, říká Výborný

Přidáno 27. 10. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Nově vznikající vláda chce mít koaliční smlouvu hotovu už příští týden, o konkrétních opatřeních v boji proti šíření covidu-19 ale strany stále diskutují. „Jsme připraveni zanalyzovat, jaká současná opatření byla prospěšná,“ uvedl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný v pořadu Interview ČT24.

Nabídku na účast při rozhodování o opatřeních vzhledem k pandemii koronaviru zástupci koalic od dosluhující vlády nepřijali. Podle člena takzvaného AntiCovid týmu Výborného se o plánovaných krocích nové vlády totiž stále diskutuje. „My jsme nekritizovali všechna opatření. Například zkrácení doby karantény jsme považovali za správný krok,“ nastínil. 

Prioritou podle něj zůstává masivní kampaň k očkování. „To je jediná cesta. Jednáme se zdravotními pojišťovnami, aby vytvořily informační leták všem pojišťěncům a zvlášť těm rizikovým. Abychom dokázali vyvrátit některé dezinformace, které mezi lidmi kolují,“ uvedl. Kromě posílení trasování krajských hygienických stanic ale o dalších podrobnostech plánů a opatřeních budoucího ministra zdravotnictví prý stále probíhá diskuze. Výborný odmítá, že by se nově vznikající vláda vzdávala účasti na spolurozhodování. 

„Chceme, aby opatření byla smysluplná a byla skutečně dodržována. Vlastimil Válek sestavuje dva týmy expertů – v prvním budou odborníci z celé škály oborů, nejen epidemiologové. Druhý tým bude na podporu očkování,“ říká. 

kategorie Z médií