KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Odešlo už čtvrt milionu příspěvků na dítě. „Nikoho nenecháme propadnout sítem,“ slíbil Marek Výborný
Zpět

Odešlo už čtvrt milionu příspěvků na dítě. „Nikoho nenecháme propadnout sítem,“ slíbil Marek Výborný (KDU-ČSL)

Přidáno 22. 8. 2022
Ilustrační foto
Blesk

Skoro čtvrt milionu příspěvků na dítě již odešlo českým rodinám, tvrdí šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný. Jde o domácnosti, které o příspěvek nemusely žádat, jelikož pobírají přídavky na děti. „S tou srpnovou dávkou jim přišel i tento pětitisícový příspěvek,“ upřesnil Výborný. Ostatním žadatelům zabere vyplnění formuláře na portálu MPSV přibližně deset minut. Ke včerejšímu dni si podle Výborného o příspěvek zažádalo již dalších 470 000 rodičů. Počítá se s tím, že příspěvek bude vyplacen na přibližně 800 000 dětí.

Celkem je na jednorázový příspěvek vyčleněna částka v blízkosti sedmi miliard korun, přičemž zdaleka ne všechny domácnosti, které na příspěvek mají nárok, si o něj již požádaly. „Já bych chtěl připomenout a vyzvat všechny, že je to skutečně pomoc cílená, na konci srpna, tedy právě na období, kdy jsou náklady, které se týkají začátku školního roku, poměrně velké,“ upozorňuje Výborný.

Podle Výborného jde o jednu z forem pomoci, kterou je stát v současné době schopen poskytnout nízko a středněpříjmové vrstvě obyvatel, na které momentálně nejvíce dopadá energetická krize. „Právě tento příspěvek je jednou z cest, která má pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ dodává. Připomíná k tomu, že se Lidovci zavázali být sociálním svědomím vlády s tím, že KDU-ČSL vždy stála na straně rodičů.

Více zde.

kategorie Z médií