KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Oddalování rozhodnutí o vedení BIS je chyba, říká Bartošek
Zpět

Oddalování rozhodnutí o vedení BIS je chyba, říká Bartošek

Přidáno 28. 7. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

V polovině srpna vyprší mandát šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale uvedl, že bude vláda věc řešit až v srpnu. Kabinet je s Koudelkou dlouhodobě spokojený, šéf BIS je ale trnem v oku prezidentu Miloši Zemanovi. Je oddalování rozhodnutí o šéfovi BIS problém? O tom debatoval v pořadu Události, komentáře člen výboru pro obranu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. 

„Je to problém a je to velký problém. Každý zodpovědný premiér, který chce změnu na tak klíčové pozici související s bezpečností země, tak ji diskutuje, pak ji probere v Poslanecké sněmovně na bezpečnostním výboru, představí nového kandidáta a poté to vláda řeší. My jsme zde necelý měsíc předtím, než má vláda rozhodnout,“ myslí si předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek.

„Já jsem se pokusil svolat bezpečnostní výbor, aby nám premiér řekl, jak záležitost vidí. Poté jsem se to pokusil zařadit na program sněmovny a pokaždé diskusi odmítlo hnutí ANO, ČSSD, KSČM a SPD,“ dodává Bartošek.

Více zde

kategorie Z médií