KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií O většině rozhodnou jednotky tisíc hlasů, říká krajský lídr Spolu Jurečka
Zpět

O většině rozhodnou jednotky tisíc hlasů, říká krajský lídr Spolu Jurečka

Přidáno 4. 10. 2021
Ilustrační foto
iDNES.cz

Kandidátku koalice Spolu v Olomouckém kraji vede předseda lidovců Marian Jurečka. Bývalý ministr zemědělství a od ledna 2020 předseda KDU-ČSL, v letech 2012 až 2015 a opět od roku 2016 zastupitel Olomouckého kraje.

 

Současnou vládu jako opoziční poslanec Marian Jurečka nešetří. I proto má jasno, že jediným možným povolebním partnerem koalice SPOLU tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 je duo Pirátů a Starostů.

„Náš program ale není úplně stejný, máme svoje priority, které chceme prosazovat,“ odráží útoky, že mezi uskupeními není rozdíl.

Jako předseda lidovců cestujete po celé republice, což teď během kampaně SPOLU pokračuje. Nenabízelo se kandidovat v jiném kraji a postavit se některému lídrovi vašich konkurentů?
Někteří mi říkali, ať to zvážím, ale nepřemýšlel jsem o tom. Myslím si, že politik má kandidovat tam, kde je doma. Znají ho tam a má i užší vazbu na problémy oblasti, za kterou byl zvolen. Změnu regionu u některých politiků tam, kde to může být snazší, považuji za neférovou.

Předvolební průzkumy se liší každých několik dní. Vzhledem k tomu, že uskupení bude nakonec ve Sněmovně nejspíš jen několik, jak těsné výsledky očekáváte?
Velmi těsné. O vítězi i většině ve Sněmovně bude rozhodovat velmi malý počet hlasů, třeba jednotky tisíc. I proto jsme se rozhodli pro velmi kontaktní kampaň, nejen klasické billboardy, citylighty a podobně. Snažíme se jít za lidmi kromě mítinků a stánků také ke dveřím, protože je to v tento okamžik velmi důležité.

Více zde. 

kategorie Z médií