KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Novinka v Brně: Vakcína proti koronaviru na zavolání! Město očkuje seniory u nich doma
Zpět

Novinka v Brně: Vakcína proti koronaviru na zavolání! Město očkuje seniory u nich doma

Přidáno 17. 2. 2021
Ilustrační foto
Blesk.cz

Senioři nad 80 let v Brně už nemusí kvůli vakcíně proti covidu-19 do nemocnice. Město jim od úterý nabízí možnost očkování i u nich doma. Nabídka je určena pro imobilní penzisty. Žádné jiné město v republice tuto službu zatím nenabízí. „Uvědomujeme si, že mnozí senioři mají problém dostat se do očkovacího centra. Proto jsme zavedli očkování i u nich doma. Zájem je velký. Evidujeme už 220 zájemců,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (36, KDU-ČSL).

„Je to výborná věc. Maminka je po operaci a má pohybové problémy. Nevím, jak bych ji do očkovacího centra dostala,“ řekla Blesk.cz dcera jedné z prvních očkovaných penzistek, která nabídku města využila.

Vakcína na objednání

Dva mobilní týmy jsou schopné podat vakcínu až 40 klientům týdně. „Před očkováním vždy nahlížíme do zdravotní dokumentace, abychom dobře znali zdravotní stav pacientů. Po očkování pak vždy ještě čekáme, zda nenastaly nějaké komplikace,“ ujistila lékařka Regina Slámová.

Více zde.

kategorie Z médií