Psychické zdraví školáků je stále velmi důležitým tématem, kterému je potřeba věnovat pozornost. Je současná situace na školách v dobrém stavu? Pozvání k diskusi do Máte slovo přijala poslankyně za KDU-ČSL a členka Podvýboru pro mládež a regionální školství Nina Nováková.
,,Nyní jsem v Parlamentu, ale do řijna jsem byla ve škole. Líbilo se mi, když zde jedna matka popisovala problematiku primární socializace. Dítě je součástí světa rodiny a potom je součástí světa školy. V té rodině by mělo být bezvýhradné přijetí, ale to není nekritické. Mám-li to dítě opravdu rád, tak mu ty hranice stanovuji. To dělá nejlépe a nejpřiměřeněji milující rodič. V krizi se také ukáže, že stát stojí na rodinách,” uvedla Nováková.
Řeč byla také o situaci na školách. ,,Preambule školského zákona říká, že škola má připravit dítě na smysluplný dobrý soukromý, osobní, profesní a občanský život. Pokud na toto jakákoli škola zapomíná, tak selhává v tom základním. Kdybychom si znovu přečetli RVP, školský zákon a další, tam ta dobrá vůle a široký přesah je," řekla Nováková.
Více zde.