KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nikdo nepřebíral zemi v tak těžkém stavu, debata kolem článku 66 neskončila, vládnout můžeme za dva
Zpět

Nikdo nepřebíral zemi v tak těžkém stavu, debata kolem článku 66 neskončila, vládnout můžeme za dva týdny, říká Jurečka

Přidáno 9. 11. 2021
Ilustrační foto
DVTV

Uděláme vše pro to, abychom vyvedli zemi z krize. Lidem, které zasáhla energetická krize, budeme pomáhat adresně. Zastropování záloh je odložení řešení problému, plošné snížení DPH je minimální pomoc, zrušíme to, je to plýtvání, říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Dlouhodobě chceme ministerstvo práce, je to priorita. To, že prezident poskytl jeden 10minutový rozhovor neznamená, že diskuze o článku 66 skončily, dodává.

„Věřím, že naše vláda vyvede zemi z krize. Uděláme pro to maximum. Začínáme opravdu v extrémním období, myslím si, že žádná z nastupujících vlád v tak těžké situaci ještě nenastupovala. Věřím, že to ale zvládneme,“ řekl na úvod lidovecký předseda Jurečka.

„Chceme jednat s dodavateli poslední instance. Stát by mohl přes tyto dodavatele část nákladů kompenzovat. Nástrojem je pak i mimořádná okamžitá pomoc nebo příspěvek na bydlení. Nejsme příznivci plošných opatření, která nyní dělá vláda,“ uvedl k energetické krizi Jurečka s tím, že řešení, která představila vláda, lidem nepomáhají. „Z rozpočtu vyhodíme okolo 20 až 25 miliard korun, kdybychom tyto opatření nechali i dál,“ upřesnil Jurečka. Dodal, že nastupující vláda chce pracovat s adresnou a přímou pomocí. 

kategorie Z médií