KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nevylučujeme, že spotřební daň z pohonných hmot ještě snížíme, řekl v Press klubu vicepremiér Jurečk
Zpět

Nevylučujeme, že spotřební daň z pohonných hmot ještě snížíme, řekl v Press klubu vicepremiér Jurečka (KDU-ČSL)

Přidáno 11. 4. 2022
Ilustrační foto
Frekvence 1

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). V rozhovoru mimo jiné připustil, že stát ještě může snížit spotřební daň z pohonných hmot. Zatím se tak tento týden stalo o korunu padesát.

,,Reagujeme teď na tuto situaci s vysokými cenami pohonných hmot. Doplňujeme to tím druhým krokem, který tento týden také jsaně zazněl. Pokud se neupraví chování čerpacích stanic a jejich provozovatelů, u níchž během března narostly marže o 100 procent, tak jsme připraveni od května spustit i cenový výměr, který by upravoval výši marže a zastropoval by ji," řekl Jurečka. 

Řeč byla také o tom, jaké výsledky přineslo kontrolování marže a co by to mohlo znamenat do budoucna. ,,My ty marže kontrolujeme, respektive sledujeme od konce února. Vidíme za ten březen obrovský nárůst o 100 procent. Pokud se toto chování nezmění, tak nastoupí regulace. Ta by případně mohla přinést snížení oproti březnu o korunu padesát až dvě koruny," dodal Jurečka. 

Více zde. 

kategorie Z médií