KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Neohrnuji nos ani nad voliči extremistů, přijít ke mně bude moci každý, slibuje Hayato Okamura
Zpět

Neohrnuji nos ani nad voliči extremistů, přijít ke mně bude moci každý, slibuje Hayato Okamura

Přidáno 13. 10. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Z nevolitelného místa na kandidátce voliči do sněmovny vykroužkovali Hayata Okamuru (KDU-ČSL), bratra lídra hnutí SPD Tomia Okamury. „Moc mi leží na srdci služba chudším lidem, blíže okraji společnosti a znevýhodněným. To je důležité, protože sociální demokracie se do parlamentu nedostala, tak právě křesťanští demokraté by měli být nositeli sociální citlivosti,“ deklaruje v Interview Plus.

V politice prý není důležité mít ostré lokty, Okamura se naopak hlásí k lidoveckému heslu „Klidná síla“. Podle svých slov se do sněmovny dostal díky vytrvalému prosazování svých ideálů a kontaktní kampani.

„Volby dopadly fenomenálně, byl to nejlepší možný výsledek, který mohl nastat. Pět demokratických stran má jasnou sněmovní většinu. Přes menší překážky to směřuje k ustavení demokratické koaliční vlády,“ věří Okamura.

Slibuje zlepšení politické kultury v Česku, kde prý donedávna nebylo zvykem, aby politici v případě podezření z korupce či přehmatu rezignovali.

„Vedoucí představitelé všech pěti zúčastněných stran jsou slušní lidé, kteří mají kultivovaný slovník. V čele s Petrem Fialou,“ chválí lídra koalice Spolu a předsedu ODS.

Více zde. 

 

kategorie Z médií