KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nemůže říct premiér této země, že o té IT zakázce nevěděl. Buď nemluví pravdu, nebo zanedbává své ko
Zpět

Nemůže říct premiér této země, že o té IT zakázce nevěděl. Buď nemluví pravdu, nebo zanedbává své kompetence, řekl v OVM předseda Marian Jurečka

Přidáno 10. 2. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

V nedělních Otázkách Václava Moravce debatoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou a ekonomem Štěpánem Jurajdou o sociální politice, státním rozpočtu a aktuální politické situaci.

V úvodu pořadu se současný lídr lidovců Marian Jurečka pozastavil nad slovy premiéra Andreje Babiše, který uvedl, že o předražené zakázce na IT systém s elektronickými dálničními známkami nevěděl. Nemůže říct premiér této země, že o té IT zakázce nevěděl. Buď nemluví pravdu, nebo zanedbává své kompetence, zdůraznil s tím, že se předseda vlády chová dost alibisticky.

Podle něj by také nebylo úplně vhodné jmenovat šéfem Úřadu práce České republiky bývalého ministra obchodu a průmyslu Jiřího Havlíčka z ČSSD. Je to minimálně zvláštní, pokud by se to mělo stát, protože si myslím, že by měl mít nějaké zkušenosti s fungováním úřadu práce, dodal Jurečka s tím, že je to odpovědnost ministryně Maláčové.

Předsedovi lidovců se ani nelíbí návrh zákona o přídavku na bydlení, který připravila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Jeho přidělení podmiňuje spoluprací příjemců s úřadem práce a řádnou školní docházkou jejich dětí. Pokud by předškolák či školák zameškal z jiných než zdravotních důvodů víc než sto hodin za pololetí, mohla by se dávka na půl roku snížit. „Přece nemůžete tlačit na politické partnery a na vládu tím, že předložím blbý zákon. Místo, abyste se dohodli, vynakládáte obrovské množství času a energie na zákon, o kterém víte, že nemůže projít,“ řekl Jurečka s tím, že on by pomohl rodinám formou slev na dani.

Více zde.

kategorie Z médií