KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nemáme dostatek vakcín. Očkovací strategie je jen papír, do kterého se nikdo nedívá, říká hejtman Gr
Zpět

Nemáme dostatek vakcín. Očkovací strategie je jen papír, do kterého se nikdo nedívá, říká hejtman Grolich

Přidáno 18. 3. 2021
Ilustrační foto
Forum 24

Jan Grolich (KDU-ČSL) se po podzimních volbách stal hejtmanem Jihomoravského kraje. V této klíčové funkci v současnosti řeší, aby se v kraji dařila plnit očkovací strategie. O tom, jak těžký úkol to může být, promluvil v rozhovoru pro deník FORUM 24.
„Kraje vedou jiná čísla než ministerstvo. My jsme v tom ještě specifičtí, protože držíme celostátní rezervu, a když z ní něco vydáme jinému kraji, tak se to nikde nezobrazí – jen u toho kraje, který to vyočkoval. Čím víc vydáváme rezervu někam jinam, tím hůř jsme na tom pak s vyočkováním. Přijde mi to úplně absurdní,“ upozorňuje hejtman na problém s daty o očkování. Trpí kraj nedostatkem vakcín? V jakém tempu se daří očkovat? A odlehčuje se nemocnicím v kraji?

Pane hejtmane, je ve vašem kraji dostatek vakcín?

Není. Situace z úterního večera je taková, že jsme měli naplánované rozdělení vakcíny Pfizer pro všechna naše očkovací místa a koordinátor to musel večer všechno překopat, protože se ozvalo ministerstvo, že potřebuje nějaké množství vakcín někam jinam. Bude se tak rozdávat míň vakcín, než se plánovalo, a vzhledem k tomu, že už to bylo naplánované a měli jsme otevřené nějaké termíny, tak nám to bude dělat celkem velký problém. V distribuci jsou zmatky. U Pfizeru to byl ale výjimečný případ, ten se dá celkem plánovat, a to je to stěžejní, protože zatím jde o drtivou většinu té vakcíny.

Více zde.

kategorie Z médií