KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nejvýše postavená politička v Česku se chystá na kanál Dunaj-Odra-Labe, Bečvu i změnu daní
Zpět

Nejvýše postavená politička v Česku se chystá na kanál Dunaj-Odra-Labe, Bečvu i změnu daní

Přidáno 7. 12. 2020
Ilustrační foto
Hospodářské noviny

Až se tento čtvrtek senátoři sejdou nad sněmovním návrhem daňového balíčku, bude u toho i místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová z KDU-ČSL, jediná žena ve vedení parlamentních komor. A zároveň jedna z hlavních vyjednavaček nové podoby zákona, který rozhodne, jaké daně bude příští rok platit přes 4,5 milionu zaměstnanců.

"Není možné, aby Senát během 14 dnů přetvořil daňový systém. Ale v pohledu na to, jak budeme reagovat, se sbližujeme a věřím, že řešení najdeme," říká nejvýše postavená žena v českém ústavním pořádku. Uvádí, že jde o jednu z nejvážnějších situací, před kterou v Senátu stála. Vzpomínat má rozhodně na co − v horní parlamentní komoře je nejdéle sloužící senátorkou, za svůj volební obvod Přerov byla poprvé zvolena už při vzniku Senátu v roce 1996 za tehdy vládní Občanskou demokratickou alianci.
"Občas slýchám, že převlékám kabáty, ale jsem pořád v jednom politickém proudu. Už tehdy jsem spolupracovala s lidovci. Existovala dohoda předsedy KDU-ČSL Josefa Luxe s Janem Kalvodou z ODA, že si vzájemně podpoří kandidáty. Polovina kandidovala s podporou lidovců a polovina s podporou ODA," uvádí. Středopravicové spolupráci vždy fandila. Ať už se to na konci 90. let týkalo čtyřkoalice, kde se setkali lidovci, ODA, Unie svobody a Demokratická unie, nebo dnes, kdy se chystá volební koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Více zde.

kategorie Z médií