KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nejsou to neshody, které by znamenaly nedohodu, je to spíš otázka formulační, řekl Jurečka o povoleb
Zpět

Nejsou to neshody, které by znamenaly nedohodu, je to spíš otázka formulační, řekl Jurečka o povolebnímu vyjednávání

Přidáno 27. 10. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Koaliční smlouva by podle posledního vyjádření pravděpodobného budoucího premiéra Petra Fialy (ODS) měla být hotová příští týden. Podle předsedy lidovců je třeba vyladit formulační záležitosti. „V naprosté většině programových otázek panuje shoda,“ řekl v Událostech, komentářích předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Máme výstup ze všech programových týmů a máme vyznačené pasáže, které musíme doladit na úrovni předsedů. Nejde o neshody, které by znamenaly nějaké zásadní rozdíly,“ řekl Jurečka s tím, že hodně kompromisů museli koalice vyladit, když vytvářili program. „Nejde o jednání pěti předsedů z pěti stran s pěti programy,“ dodal Jurečka.

„Od zhruba loňského prosince dáváme doporučení našeho AntiCovid týmu ministerstvu zdravotnictví. Skoro celý rok to nikoho z vlády nezajímalo, výjimkou byl chvíli ministr Blatný. Teď se pan premiér může přetrhnout, aby do křesla ministra dosadil pana Válka. Takto to ale nefunguje,“ řekl Jurečka.

Současně potvrdil, že budoucí kabinet odmítá zůstat u stávající praxe, kdy ministerstvo průmyslu a obchodu i resort dopravy řídil jediný člověk – Karel Havlíček za ANO. „Každé ministerstvo bude mít svého ministra. Chápu, že tady bylo provizorní řešení, ale nedělejme z toho z nouze ctnost. Tato země si zaslouží, aby tady byla vláda, která dělá věci dobře, strategicky, promyšleně a ve prospěch občanů,“ sdělil Jurečka.

Více zde. 

kategorie Z médií