KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nás lidovce koaliční projekt Spolu jen posílil, říká Marek Výborný
Zpět

Nás lidovce koaliční projekt Spolu jen posílil, říká Marek Výborný

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
denik.cz

Byla to podpora mých dětí, které mě v kandidatuře plně podpořily, a pak také šance podpořit změnu, po které jsme všichni toužili: Vrátit do politiky lidskost, slušnost, poctivost a čistotu, to pro mě byla velká motivace. Tak vysvětluje heřmanoměstecký lidovec Marek Výborný, vůbec nejkroužkovanější kandidát v Pardubickém kraji, proč se po smrti své ženy nakonec navzdory původním pochybnostem rozhodl dál pokračovat v politice a stát u zrodu ve volbách úspěšného koaličního projektu Spolu. „Tak skvělý výsledek jsem ale nečekal," říká.

Po napínavém finiši nakonec koalice Spolu nad hnutím ANO zvítězila o více než půl procentního bodu. Čekal jste takový výsledek?
Byl jsem velký optimista. Za výhru jsem samozřejmě velmi rád a chtěl bych poděkovat všem voličům, kteří podpořili změnu a naši koalici. Věřil jsem, že výsledek bude dobrý. Že bude ale až tak dobrý, to jsem si opravdu nepředstavoval. O to větší radost z něj mám. Jsem rád, že jsme jako koalice Spolu dokázali po osmi letech v Pardubickém kraji porazit hnutí ANO, a to poměrně přesvědčivě.

V Pardubickém kraji jste získal nejvíce preferenčních hlasů a dostal jste se tak do čela krajské kandidátky. Jaké jsou vaše pocity?
Pokud jde o můj osobní výsledek, to je až ta druhá věc. Nesoustředil jsem se na žádnou kampaň ve prospěch své osoby. Fungovali jsme jako tým a z toho mám radost. Pro mě osobně je to, řekl bych, vysvědčení mé čtyřleté práce poslance, kterou jsem se snažil vykonávat co nejzodpovědněji. Je to pro mě ale také velký závazek budoucna. Určitě bych na svou práci chtěl navázat a skutečně reprezentovat kraj, kde jsem doma. Čtyři roky jsem se snažil aktivně komunikovat nejenom v rámci školství, ale i směrem k firmám, podnikům, zemědělcům, samosprávám a tak podobně. Možná, že i to se do výsledku nějakým způsobem promítlo. Jsem každopádně opravdu rád, že jsme spolu uspěli.

Více zde. 

kategorie Z médií