KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Nárůst počtu dlužníků je jistý, odnese to nejvíce střední třída, řekl Výborný v Partii CNN Prima NEW
Zpět

Nárůst počtu dlužníků je jistý, odnese to nejvíce střední třída, řekl Výborný v Partii CNN Prima NEWS

Přidáno 17. 5. 2020
CNN Prima NEWS

Vláda dělá pro obstojné přežití ekonomiky málo. Je to spíše nablýskané navenek, reálná pomoc vázne, řekl v Partii CNN Prima NEWS poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. Podle bývalého předsedy lidovců se koronavirová krize podepíše na nárůstu počtu exekucí a exekuovaných lidí. „To si myslím, že je bohužel jisté. Dopadne to nejvíce na střední třídu, která byla zvyklá na nějaký život, má hypotéky a závazky a teď nebude schopná je platit," uvedl Výborný, který je předsedou sněmovního podvýboru pro exekuce a insolvence.

Podle exekutorské komory je v České republice kolem 4,5 milionů exekucí a téměř 740 tisíc exekuovaných lidí. Výborný, jenž pracuje na novele exekučního řádu, představil v týdnu dva návrhy institutu "milostivého léta", které podstatným způsobem řeší pomoc pro stávající dlužníky s exekucí. Projednávat by se měly začátkem června na sněmovním ústavně-právním výboru.

Celou Partii si můžete pustit zde.

kategorie Z médií